Священномученик Васілій, архієпископ Чернігівський.

Священномученик Василій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський (в миру Богоявленський Василій Дмитрович) народився в лютому 1867 року в селі Старе Сеславин Тамбовської губернії в родині священика.

У 1888 році він закінчив Тамбовську духовну семінарію. Після висвячення в сан ієрея в 1890 році отець Василь служив у церкві села Вівсяники Тамбовської єпархії. У 1896 році він вступив до Казанської духовної академії, яку закінчив у 1900 році. У 1907 році отець Василій був удостоєний ступеня магістра богослов’я за дисертацію на тему: «Друга книга Макавеїв. Досвід ісагогіческого дослідження».

У 1908 році, після смерті дружини, він приймає чернечий постриг і невдовзі призначається ректором Чернігівської Духовної Семінарії з возведенням у сан архімандрита. У 1909 році відбулася його хіротонія в єпископа Сумського, вікарія Харківської єпархії. На Чернігівщині кафедрі Владика знаходився з 12 травня 1911 року до 6 травня 1917 року.

У 1917 році, за розпорядженням Тимчасового Уряду були звільнені всі члени Святійшого Синоду, крім архієпископа Фінляндського Сергія (Страгородського). У їх числі був і Владика Василій, який, будучи звинувачений «в прихильності старому строю», був відправлений на спокій як «той що не відповідає революційному духу часу». Він був переведений в Миколаївську Теребенскую пустель Тверської єпархії; потім деякий час керував Московським Заіконоспасским монастирем.

Святитель брав участь в діяльності Помісного Собору Руської Православної Церкви, звідки в 1918 році був відряджений до Пермі розслідувати арешт і вбивство священномученика архієпископа Андроніка (пам’ять 7 червня).

Після здійснення слідства Владика з іншими членами комісії виїхав з Пермі, проте їх поїзд був зупинений між Перм’ю і Вяткою. У вагон увірвалися червоноармійці, убили членів комісії, а тіла їх викинули з поїзда. Самого Владику скинули з Камського моста в річку. Сталося це 14 (27 н. ст.) серпня 1918 року. Тіло Владики поховали місцеві селяни, але коли до його могили почалися паломництва, більшовики викопали тіло священномученика й спалили його.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Російських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.